Spletni portal Life.News.com je poročal, da se je Pohoda za življenje v Peruju udeležilo okrog 120.000 ljudi. V Peruju splav ni dovoljen v vseh primerih. Pohod za življenje pripravljajo redno od leta 2013 naprej, leta 2016 na primer se ga je udeležilo več kot 750.000 ljudi. Pohod pripravljajo tudi v nekaterih regijah v Peruju, tako so ga sredi aprila letos izvedli v regijskem središču Arequipa na jugu države.
Govornik na Pohodu, predstavnik skupine zagovornikov življenja CORVIDA (Corso por la Vida y la Familia – Sprevod za življenje in družino), ki je organizirala dogodek, je rekel, da je PzŽ »praznovanje …, ki želi potrditi, promovirati in zaščititi vrednost vsake človeške osebe«.
Splav v Argentini in Kolumbiji v zadnjih letih
Zagovorniki življenja v Peruju pozorno spremljajo tudi uvajanje splava v drugih državah Južne Amerike v zadnjih letih, tudi v Argentini in Kolumbiji.
Lani decembra je argentinski senat izglasoval uzakonitev splava na zahtevo v Argentini z 38 glasovi za, 29 proti, eden pa se je vzdržal. Splav je torej v Argentini dovoljen kljub širokemu nasprotovanju. Pred glasovanjem se je v novembru na tisoče demonstrantov v več kot petsto mestih pridružilo zagovornikom življenja in nasprotovalo uzakonitvi splava.
V Kolumbiji pa je splav dovoljen od februarja lani po odločitvi Ustavnega sodišča.
Predstavnica za stike z javnostjo združenja Right to Life UK Catherine Robinson je povedala: »Položaj se v vsaki državi lahko zelo hitro spremeni. Pomembno in opogumljajoče je, da izvoljene predstavnike stalno opozarjamo, da nočemo splava. V državi, kot je Peru, so lokalni pohodi za življenje odličen način, da politiki izvedo, kaj mislijo njihovi volivci.«